Zaznacz stronę

Wiele kobiet chciałoby lepiej wyglądać i lepiej się czuć. Często pod koniec starego roku zatrzymujemy się i robimy podsumowania. Chcemy wprowadzać zmiany w obszarach, które nas nie satysfakcjonują. Jednym z takich obszarów jest nasze ciało. Widzimy kilka czy kilkanaście kilogramów nadwagi. Wiemy, że możemy to zrobić i szukamy miejsc, ludzi czy książek, które nam  w tym pomogą. Wiele kobiet jest zniechęconych licznymi próbami odchudzania, efektem jo-jo czy liczeniem kalorii. Każda nieudana próba zrzucenia wagi sprawia,  że stajesz się coraz mniej pewna siebie i Twoja samoocena i sprawczość maleje. Czujesz to i nawet nie chcesz zaczynać kolejny raz, żeby nie zawieść siebie.

Liczenie kalorii

Mam do Ciebie pytanie, co kojarzy Ci się z odchudzaniem? Większość społeczeństwa stawia wręcz znak równości pomiędzy odchudzaniem a liczeniem kalorii. Skupiamy się nad tym, żeby mieć fantastycznie rozpisaną dietę z wyliczeniem co do pojedynczej kalorii, a sprawy związane z psychologicznym podejściem do odchudzania bagatelizujemy. Obok posiłków, które mamy zjeść podjadamy słodycze lub bierzemy dodatkową kanapkę, i przez to nie widzimy rezultatów. Jest wiele kobiet, które były na wielu restrykcyjnych dietach, ale efekty były chwilowe. Czym to było spowodowane? Odpowiedź jest tylko jedna: wszystko jest w głowie.  Rozpisane diety działają, jeśli Ty będziesz ich przestrzegać. Jeśli będziesz podchodziła do odchudzania jak do katorgi, okropnego obowiązku, czegoś, co trzeba przetrwać, to nie spodziewaj się długotrwałych efektów.

Nawyki żywieniowe

Ważniejsze i łatwiejsze od liczenia kalorii jest wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych. Wprowadzenie nowego nawyku zajmuje minimum trzy tygodnie, ale zostaje on na całe życie.  Nawyk na początku jest ciężko wprowadzić i wymaga siły woli i świadomości, ale kiedy jest już utrwalony, to przejmuje go Twoja podświadomość i ona działa za Ciebie, nie angażując Ciebie. Tak więc powinnaś wprowadzić około 10 nowych nawyków, żeby chudnąć i w ogóle o tym nie myśleć. Niesamowite, prawda? Żeby Ci to ułatwić napisałam pdf  o wprowadzaniu nowych nawyków. Możesz go tutaj pobrać.

Szukanie przyczyn

Żeby rozwiązać jakikolwiek problem, należy znaleźć jego przyczynę. Jeśli będziesz skupiać się tylko na skutku, czyli nadwadze, to czeka Cię praca przez całe życie i do tego z marnymi efektami. Jeśli znajdziesz przyczynę i rozwiążesz ją, zniknie również skutek. Czynnikiem sprawczym nadwagi jest bardzo często któryś z aspektów pewności siebie. Podnosząc swój poziom wartości i ucząc się akceptacji i kochania siebie możesz raz na zawsze rozwiązać swój problem nadwyżkowych kilogramów. Szczerze kochając siebie nie będziesz stosować jedzenia jako sposobu na polepszenie nastroju, czy nie będziesz chciała zatykać swego organizmu dużą ilością jedzenia.

Holistyczne podejście

Moja praca z kobietami polega na holistycznym podejściu, czyli pracą z ciałem i duchem.

Proces “Chudnij przez budowanie pewności siebie i zdrowych nawyków”

Odpowiadając na potrzeby kobiet stworzyłam proces łączący coaching z moją wiedzą o zdrowiu, nawykach i budowaniu pewności siebie. Program ten dedykowany jest kobietom, które chcą schudnąć, ale nie do końca wiedzą jak, boją się kolejny raz zaczynać, nie mogą patrzeć na kolejną dietę i liczenie kalorii.  Jak również kobietom, które chcą być bardziej asertywne, bardziej wierzyć w siebie, mieć wyższą samoocenę i zacząć mieć pozytywne myśli o sobie i otoczeniu.

Dlaczego warto ?

Żeby schudnąć i zacząć żyć zdrowo. Wiele kobiet doskonale wie co jeść, by żyć zdrowo, ale nie stosuje swojej wiedzy. Ja chcę pokazać jak stosować uważność, zwiększenie pewności siebie, umiejętność budowania zdrowych nawyków, by do końca życia używając ich żyć tak, jak chcesz.

Żeby wiedzieć, jak żyć zdrowo wystarczy przeczytać kilka poradników o zdrowym stylu życia. Natomiast żeby wprowadzić wiedzę w życie i usunąć wszystkie złe nawyki, które powodują, że tyjesz, zachęcam do skorzystania z programu „Chudnij przez budowanie pewności siebie i zdrowych nawyków.” Więcej o programie już wkrótce. Zachęcam do zapisania się na mój newsletter, żebyś mogła otrzymywać najnowsze informacje na tematy związane z odchudzaniem, pewnością siebie i nawykami, jak również informacje o promocjach i wydarzeniach.